اقتصادپرس
پایگاه جامع خبری - تحلیلی
صفحه نخست اقتصادی
مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان تهران خبر داد
تاریخ : یکشنبه 08 شهريور 22:25 کد خبر : 42496

100 هزار فرصت شغلی جدید در حوزه‌ فناوری‌/ بورس ایده زمینه‌ساز اشتغال مخترعان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران ظرفیت ایجاد اشتغال در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را در مرحله اول 100 هزار نفر عنوان کرد و گفت: بورس ایده (ثبت ایده و اختراع)، مشاغل اینترنتی و دانش بنیان در زمینه‌ مشاغل نو هستند.


100 هزار فرصت شغلی جدید در حوزه‌ فناوری‌/ بورس ایده زمینه‌ساز اشتغال مخترعان

اقتصاد پرس: حمیدرضا خانپور با اشاره به اشباع ظرفیت برخی از مشاغل در کشور، اظهار داشت: سیر تحول مشاغل، نشان می‌دهد که هر یک از زمینه‌های شغلی دوره عمری مشخصی دارند و این مشاغل توسط مشاغل دیگر حذف و یا جایگزین می‌شوند، بنابراین افراد در آینده باید مشاغلی جدید متناسب با نیازهای آینده و پیشرفت‌های نوین در علم و فناوری را انتخاب کنند.

وی مباحث شغلی، سرمایه‌گذاری، جذب مشارکت، پژوهش و مطالعات اجتماعی، فرهنگی، تفریحی، مذهبی و درمانی را از محورهای برگزاری پنجمین همایش بین المللی بازاریابی اینترنتی و صنعت گردشگری عنوان کرد و گفت: از آن جا که مشاغل آینده، دانش بنیان و دانایی محور هستند و  شرایط اشتغال در آینده با پذیرش درصدی از ریسک، قابل پیش‌بینی است، ضرورت تأمین دانش و آموزش‌های متناسب با این مشاغل بیش از پیش احساس می‌شود.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بیش از 100 هزار شغل جدید می‌توان در حوزه بازاریابی اینترنتی و صنعت گردشگری در کشور ایجاد کرد که این امر همت بالای بخش خصوصی را می‌طلبد، چرا که در همه دنیا تجاری سازی و ثبت ایده با هدایت بخش دولتی و توسط بخش خصوصی صورت می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه که مدیران و کارآفرینان عرصه گردشگری از عوامل و شاهرگ اصلی شناسایی شایستگی‌ها و مشاغل جدید در این عرصه هستند، تأکید کرد: کارآفرینان عرصه گردشگری می‌توانند با آینده پژوهی گردشگری، مشاغل جدید را شناسایی و این مشاغل را با توجه به در نظر گرفتن  ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خاص جغرافیایی هر استان بومی‌سازی کنند.

خانپور، بورس ایده ( ثبت ایده و ثبت اختراع)، مشاغل اینترنتی، مشاغل دانش بنیان، مشاغل خدماتی نوین، مشاغل مربوط به ایجاد ارزش افزوده‌ها، مشاغل مرتبط با آموزش‌های مجازی، مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری، مشاغل پژوهشی، مشاغل بازاریابی، مشاغل مشاوره‌ای و برند سازی و را از زمینه‌های مشاغل نو عنوان کرد.

وی شروع هر شغل جدید را از مشاغل نو و دانش بنیان دانست و تصریح کرد: مشاغل موجود و تکراری می تواند با رقابت ادامه و توسعه یابد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره چند عنوان شغلی در زمینه مشاغل اینترنتی، نمایشگاه کالا و خدمات مجازی، مرکز ترخیص کالای اینترنتی، افزود: عمده فروشی اینترنتی، مرکز صادرات و واردات اینترنتی، فروشگاه مجازی، راه‌اندازی نمایشگاه مجازی کالا و خدمات، راه‌اندازی فروشگاه‌های تخصصی معرفی تولیدکنندگان، راه‌اندازی سامانه تبلیغاتی کالا خدمات، راه‌اندازی شبکه ارتباطی فروشگاه‌ها، فروشگاه کالاهای دست دوم (سمساری مجازی)، خدمات  بازاریابی و مشاغل آموزشی اینترنتی را از رشته‌های کسب و کار اینترنتی هستند.


منبع : خبرگزاری فارس


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


chapta

اخبار مرتبط